Tipy na výlet
 

ubytování Lipno nad Vltavou (apartmán Nikol No.25/9)
Lipno nad Vltavou 25
382 78 Lipno nad Vltavou

 

 

Co všechno nabízí rekreační oblast kolem vodní nádrže Lipno? Celý rok je Vám k dispozici bobová dráha, aquapark a lanovka. V létě se vydejte do lanového centra, na výletní plavbu, na zábavnou sjezdovou trať pro cyklisty Fun Ride Trail nebo na vyjížďku kole či in - linech po Jezerní stezce, v zimě na bruslařskou dráhu anebo na svahy lyžařského střediska s dětským výukovým hřištěm Foxpark kapitána Lipánka.

V blízkém okolí Lipna se nacházejí hned tři lyžařské a jeden rozlehlý běžkařský areál. Pokud patříte mezi náročnější lyžaře, vyzkoušejte rakouský ski areál Hochficht.

Blízká lyžařská střediska: Lipno - Kramolín, Frymburk.

 

Budete-li při pobytu na Lipně hledat možnost zcela ojedinělých zážitků, vydejte se na Stezku korunami stromů, která navazuje na Active Park Lipno.
Stezka korunami stromů je 675 metrů dlouhá dřevěná stezka na vrchu Kramolín u Lipna nad Vltavou s několika adrenalinovými a didaktickými prvky, s vyhlídkovou věž í a s 52 metrů dlouhým suchým tobogánem (český rekord).

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ubytování Hamr-Kosky
Hamr 81
378 06 Suchdol nad Lužnicí

 

 

Město Třeboň (zámek, Schwarzenberská hrobka, lázně a jejich dva kryté bazény, vyhlídkové plavby po rybníku Svět, bowling, kino, divadlo, galerie).

Pěší turistika, cykloturistika (značené cyklotrasy v CHKO Třeboňsko).

Koupání (rybníky Svět a Opatovický, písečná jezera – Majdalena, Tušť, Cep).

Rybolov, účast na výlovech.

Houbaření, sběr borůvek.

Poznávací výlety do rakouského příhraničí (20 km).

Poznávací výlety za historickými památkami (Hluboká nad Vltavou, Jindřichův Hradec, Červená Lhota, České Budějovice, Český Krumlov, Rožmberk, Zlatá koruna, Dívčí kámen a další).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

apartmán Kvilda
Kvilda 127
384 93 Kvilda

 

 

Prameny Vltavy - pralesovité porosty horských klimaxových smrčin a malé klečové vrchoviště.

Jezerní Slať - náhorní vrchoviště, ležící na rozvodí mezi Vltavou a Otavou. Je zde naučná ministezka s poválkovým chodníkem, vyhlídkovou věží a informačními panely. V minulosti byla část rašeliniště těžena. Zachovaly se zde zbytky galciální vegetace.

Bučina - bývalá nejvýše položená osada v Čechách. Vyhlídkové místo na jižní část Šumavy a Alpy. Hraniční přechod pro pěší a cyklisty. Společné informační středisko Správ NP a CHKO Šumava a NP Bavorský les. Začátek přírodně poznávacího okruhu "Národní park".

Kvilda - zajímavý pseudogotický kostel pokrytý šindelí. U Kvildského potoka tzv. "sejpy",  zbytky po rýžování zlata. Součástí obce je Vilémov s původními dřevařskými domky. V centru Kvildy informační středisko.

Boubínský prales - stezka dlouhá 3,8 km obchází nejcennější jádro přírodní rezervace, která byla vyhlášena již v roce 1858.
Povydří - trasa 7 km podél řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou, kaňonovité údolí s význačnými geomorfologickými jevy,vhodné pro vozíčkáře.


Dále Srní, Modrava, Churáňov, Zadov, Prášily - Prášilské jezero, rozhledna Poledník.


Počasí v regionu

 

Spolupracujeme...

www.ubytovanipetra.cz